Kešu pražené solené DR.ENSA

Kód: 30100350
Neohodnoceno
Značka: DR.ENSA
69 Kč 57,50 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)
hmotnost v gramech
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
29.7.2021

výborné zobání k televizi
jemná máslová chuť kešu obohacená o pražení a sůl

Kešu oříšky jsou sladké s nádechem kyselé chuti a jsou bohaté na vitamin C. Představují chutnou "náhradu" slaných chipsů a jiných pamlsků. Najdeme v nich konkrétně tuk, bílkoviny, sacharidy, vodu, železo, fosfor, zinek, měď, mangan i kyselinu listovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kešu - Obličkovec západní, je tropický stálezelený strom, který produkuje semeno kešu a jablko kešu. Může růst do výšky cca 14 m, ale trpasličí strom kešu roste do 6 m. Trpasličí strom se ukázal být rentabilnější, se dřívější zralostí a vyššími výnosy. Jeden urostlý obličkovec může za rok vyprodukovat až 40-50 kg kešu oříšků.

Kešu je původem ze Střední Ameriky, Karibských ostrovů a severní části Jižní Ameriky. Portugalští kolonisté v Brazílii začali vyvážet kešu ořechy už v roce 1550. V roce 2017 byly hlavními výrobci Vietnam, Indie a Pobřeží slonoviny.

Obsah vitamínů a minerálů v kešu

Kešu obsahují ve 100 g 553 kalorií, 44 g tuků, 30 g sacharidů (z toho 6 g cukry), 3,3 g vlákniny, 18 g bílkovin a 23,5 g škrob. Dále obsahují vitamín B, C, E a K, z minerálních látek obsahují měď, fosfor, hořčík, mangan, zinek, železo, selen, draslík, vápník, sodík, omega 3 a omega 6 kyseliny.

 

Kešu ořechy - 7 účinků na zdraví

  1. Kešu udržují zdravé srdce.

Kešu ořechy jsou bohaté na srdečně zdravé mastné kyseliny. Ne všechny tuky jsou pro vás špatné a některé druhy tuku mohou skutečně pomoci vašemu srdci. Kešu obsahují zdravé mononenasycené tuky, včetně kyseliny olejové a kyseliny palmitolejové. Toto jsou esenciální mastné kyseliny, které jsou spojeny s nižšími hladinami nezdravého LDL cholesterolu a vyššími hladinami zdravého HDL cholesterolu. Výsledkem je, že spotřeba mononenasycených tuků v kešu je spojena se sníženým rizikem kardiovaskulárních onemocnění.

 

  1. Kešu pomáhají s cukrovkou

Pacienti s diabetem mají několikanásobné vyšší riziko vzniku srdečního infarktu, mozkové příhody, poškození očí, ledvin a dolních končetin. Základním krokem k úspěšné léčbě je úprava životosprávy nemocného. K tomu je si třeba uvědomit, že metabolismus hořčíku a draslíku se podílí na regulaci cukru v krvi, Je známo, že nízký příjem hořčíku vede k metabolickým změnám a následně k rozvoji diabetu 2. typu. Metabolické změny se týkají především obézních lidí. A u diabetiků hořčík zlepšuje metabolismus cukru a tuků a je jedním z kroků k odstranění cukrovky.

 

  1. Kešu udržují zdravé cévy a nervy

Kešu díky vysokému obsahu hořčíku pomáhají regulovat neurotransmitery, které posílají zprávy do celého mozku a nervového systému. Měď a železo zase pracují společně a pomáhají tělu formovat a používat červené krvinky. To zase udržuje zdravé cévy a nervy.

 

  1. Kešu udržují zdravé kosti

Minerálem, který udržuje kosti v dobré kondici je hořčík. Kosti sice obsahují více vápníku než hořčíku, ale hořčík je tím minerálem, který zajišťuje jejich pevnost.

  1. Kešu snižují riziko vzniku žlučových kamenů

Žlučové kameny jsou tvořeny tvrzeným cholesterolem nebo sloučeninou nazývanou bilirubin a mohou být velmi bolestivé. Konzumace kešu ořechů každý den snižuje riziko bolestivých žlučových kamenů.

  1. Kešu podporují imunitu

Kromě vysokého množství mědi jsou kešu velkým zdrojem zinku. Pokud máte nedostatek zinku, ohrozí to fungování vašeho imunitního systému, protože tento minerál je důležitý pro rozvoj buněk imunitního systému, produkci antioxidačních enzymů a aktivitu regulátorů imunitního systém.

 

  1. Kešu pomáhají při hubnutí

Přestože kešu ořechy jsou považovány za ořechy s vysokým obsahem tuku, obsahují dobrý cholesterol - HDL. Takže na rozdíl od všeobecného přesvědčení, ti, kteří jedí kešu alespoň dvakrát týdně, získávají ve srovnání s těmi, kteří je jedí méně, nižší hmotnost.

Složení: Kešu ořechy jádra, pražené, rostlinný olej, jedlá sůl

Doplňkové parametry

Kategorie: DR.ENSA - oříšky
Záruka: 270 dnů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: